Jak schłodzić sypialnię? Tych 5 trików ci pomoże
SypialniaLetnie wieczory są wyjątkowo urokliwe, jednak szybkie nagrzewanie się pomieszczeń może znacznie wpłynąć na pogorszenie komfortu snu, a co z tym związane pogorszenie samopoczucia i zmęczenie w ciągu dnia. By wyeliminować dyskomfort związany z wysokimi temperaturami na zewnątrz, warto zastosować praktyczne, sprawdzone triki na schłodzenie sypialni tuż przed snem. Latem sen może być wydajny i przyjemny.
1. Izoluj sypialnię od wysokich temperatur
Obniżenie temperatury w sypialni jest niezbędne dla efektywnego wysypiania się latem. Aby wieczorem szybko i skutecznie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, staraj się w ciągu dnia ograniczyć napływ do sypialni gorących mas powietrza. Warto zastosować rolety zaciemniające, które nie tylko ograniczą wpływ wysokiej temperatury z zewnątrz, ale i zapobiegną bezpośredniemu wpływowi promieni słonecznych. Termiczne rolety, które wyposażone są w warstwę izolacyjną realnie obniżają temperaturę w pomieszczeniach latem.
2. Otaczaj się naturalnymi i lekkimi tkaninami
Wysokiej jakości tkaniny i tekstylia sypialne, które znajdziesz na: https://sleepinghouse.pl, powinny być wykonane z naturalnych materiałów, reagujących na temperaturę ciała. Wchłanialność potu oraz odprowadzanie na zewnątrz nadmiaru wilgoci charakterystyczne są dla materiałów najwyższej jakości, powstałych z naturalnych składników. W sypialni latem warto postawić na pokrowiec termoregulacyjny oraz nie zapominać o częstym praniu pościeli. Dobrze sprawdzają się tkaniny satynowe, które słyną z lekkości i efektu chłodzącego na skórze. Wybierając zasłony, postaw na bawełnę z efektem zaciemniającym.
3. Wietrz pomieszczenie przed snem
Latem szczególnie pamiętaj o wietrzeniu sypialni przed snem i jeśli przez większą część roku regularnie otwierasz okno wieczorem, latem warto zrobić przeciąg lub po prostu otworzyć okno na oścież, a na czas snu pozostawić uchylone. Noc jest jedynym czasem w ciągu doby, gdy możesz wietrzyć pomieszczenia latem bez ryzyka podniesienia temperatury w mieszkaniu. Rano, przed wyjściem do pracy, warto pozostawić okna zamknięte, z zasłoniętymi roletami i zasłonami. W ten sposób zminimalizujesz napływ ciepłego powietrza do wnętrz.
4. Nawilżaj powietrze w sypialni
Wilgotność powietrza w sypialni jest istotnym czynnikiem, kształtującym komfort naszego nocnego wypoczynku. Niezależnie od tego, czy mówimy o sypialni dla pary dorosłych osób, czy pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, w którym ustawione są pojedyncze łóżka, powietrze w pomieszczeniu powinno być odpowiednio nawilżone, a nawilżenie może wraz z wietrzeniem wpłynąć na poprawę jakości oddychania i komfortu snu. Warto zastosować nawilżacz powietrze, ustawić w sypialni akwarium lub rozwiesić kilka mokrych ubrań po praniu. Ważne, by powietrze w sypialni nie zostało nawilżone zbyt mocno. Wtedy możesz wywołać negatywny efekt w postaci powstawania wilgoci w pomieszczeniu oraz dyskomfortu, a także zwiększyć ryzyko powstania chorób, związanych z nadmierną wilgotnością powietrza. Unikaj przesuszenia powietrza w sypialni, zbyt suche powietrze również nie jest odpowiednie dla zdrowia i w znacznym stopniu utrudnia zasypianie.
5. Zastosuj chłodzący materac i pokrowiec
Zastosowanie odpowiednio dobranego do wagi, stanu zdrowia i stylu życia materaca znacznie wpływa na poprawę komfortu snu oraz zdolności regeneracyjne organizmu każdego dnia. Warto zatem latem wziąć pod uwagę materiały, z których wykonany jest nasz materac. W ofercie Hilding dostępne są wysokiej klasy materace termoregulacyjne, dzięki którym nasza skóra w kontakcie z powierzchnią materaca odczuwa przyjemny efekt komfortu termicznego nawet w najcieplejsze dni, takie jak: https://sleepinghouse.pl/134-materace-90x200. Zwróć uwagę na materac Hilding Conga, który jest produktem dwustronnym, idealnym na lato i na zimę - znajdziesz go na: https://sleepinghouse.pl/166-materace-chlodzace. Aby przyjemnie ochłodzić się latem przed snem i odczuwać komfort w trakcie nocnego wypoczynku, odwróć materac w taki sposób, aby z wierzchu znalazła się strona, wypełniona nowoczesna pianką FloFom. Ten wysokiej jakości komponent znacznie wpływa na termoregulację skóry, wspierając efekt chłodzący. Zimą wystarczy odwrócić materac, by zapewnić sobie doskonałe utrzymanie ciepła. Zwróć uwagę na pokrowiec, którym pokryty jest Twój materac. Latem warto wybierać pokrowce, wykonane z tkaniny o efekcie chłodzącym, wspierającej funkcjonalność materaca.
MATERIAŁ PARTNERA
FOT. MATERIAŁY PROMOCYJNE