Klasyczna kuchnia na 3 sposoby – jak ją urządzić w mieszkaniu, podmiejskiej wilii i domu na wsi
KuchniaKuchnia klasyczna opiera się modom, łączy pokolenia, bo dobrze czują się w niej wszyscy. Stylowa, elegancka, zawsze na czasie. Pasuje do domu na wsi, podmiejskiej wilii i mieszkania w starej kamienicy. Jak ją urządzić? Zobacz zdjęcia, najpiękniejsze inspiracje i modne dodatki do klasycznych kuchni!
Jak urządzić klasyczną kuchnię w mieszkaniu w kamienicy?
Do klasycznej kuchni w mieszkaniu pasują stylizowane meble w pałacowym stylu. Witrynki przypominają nadstawki dawnych kredensów, a dolne szafki – przepastne komody. W centralnym miejscu znajduje się nie wyspa, lecz drewniany stół, a przy nim „ludwiki” z rattanowymi oparciami. Szyku klasycznej kuchni dodają kryształowe żyrandole i kamienne posadzki.
Jak urządzić klasyczną białą kuchnię? Wystarczą proste rozwiązania – odrobina koloru, drewniane dodatki, ciekawa ściana, podłoga z mocnym wzorem – żeby nie było nudno. Zobacz aż 20 ciekawych pomysłów na aranżacje białych kuchni.
Kuchnia w stylu klasycznym w podmiejskiej wilii – najważniejsze zasady aranżacji
W domu pod miastem przyda się duża klasyczna wyspa kuchenna na środku. Jednocześnie będzie wygodnym bufetem, przy którym można zjeść szybkie śniadanie. Gładkie fronty mebli w stylu szejkerskim zdobią mosiężne uchwyty, a delikatny kolor - na przykład miętowej zieleni - nadaje aranżacji smaku, wnosi do wnętrza spokój i mnóstwo pozytywnej energii. Co położyć na ścianach w klasycznej kuchni? Płytki-cegiełki albo drewnianą angielską boazerię.
Jaki kolor frontów kuchennych wybrać? Pastele, czerwień, granat, a może zieleń? Nie kieruj się modami, wybierz kolor, który pasuje do ciebie. Zobacz zdjęcia, aranżacje i ponad 20 pomysłów na kolorowe meble kuchenne.
Jak urządzić klasyczną kuchnię w domu na wsi?
W klasycznej kuchni na wsi w roli głównej piękna tapeta z sielskim, botanicznym wzorem. Na jej tle stary kredens w kolorze oliwkowej zieleni albo rustykalne półeczki z wieszaczkami na filiżanki. Klimat w kuchni stworzą też dodatki w stylu retro – kuchenna waga, fajansowa zastawa, szklane butelki na oliwę. Na stole obowiązkowo bukiet kwiatów albo kolorowe naczynia w kształcie owoców i warzyw.
Tapety na ścianie w kuchni wyglądają stylowo i są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych płytek. Nie obawiaj się wilgoci. W miejscach narażonych na chlapanie kładź tapety odporne na wodę, które są zabezpieczone specjalną powłoką.
Na blacie pod oknem często aranżuje się cały ciąg kuchenny ze zlewem, zmywarką lub kuchenką. Przyjemniej jest zmywać naczynia albo przygotowywać posiłki, podziwiając widok za oknem. Jak urządzić blat pod oknem? Zainspiruj się naszymi aranżacjami.
Zobacz więcej mebli i dodatków, którymi urządzić klasyczną kuchnię w galerii zdjęć
Tekst: Joanna Kornecka
Zdjęcia: Aneta Tryczyńska, archiwum wydawnictwa, serwisy prasowe firm