10 najładniejszych kolorowych kuchni Werandy

Marzysz o kolorowej kuchni? Zobacz 10 najładniejszych aranżacji kolorowych kuchni z Werandy i zainspiruj się!

Kuchnia

Beżowe, niebieskie, szare, a może zielone? Jakie są najmodniejsze kolory mebli kuchennych? I jak urządzić takie wnętrze, aby było funkcjonalne i przytulne? Zobacz najpiękniejsze kolorowe kuchnie, które pokazywaliśmy na Weranda.pl i na łamach miesięcznika Weranda. Znajdziesz w nich wiele inspiracji oraz ciekawych pomysłów na niebanalne aranżacje wnętrz!

reklama

1. Kolorowa kuchnia – kuchnia w odcienach beżu

W tej małej, beżowej kuchni meble przylegają do jednej ściany. Linia szafek wiszących jest krótsza niż stojących – daje to wrażenie lekkości i nie przytłacza niewielkiej przestrzeni. Zabudowa kuchenna wygląda finezyjnie niczym stylowy kredens. Obłe kształty, beżowa kolorystyka oraz złote dodatki, m.in. lampy, baterie, uchwyty, nadają wnętrzu eleganckiego charakteru.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Ta kawalerka ma tylko 27 metrów, a wygląda jak elegancki apartament!

Projekt wnętrza: Agata Sobkowiak 
Zdjęcia: Wiktoria Wasiak

beżowa kuchnia z drewnianym blatem


2. Kremowa kuchnia 

Z beżowych mebli kuchennych można stworzyć aranżację w dowolnym stylu. Są uniwersalne. Pokocha je klasyka i nowoczesność. W tym przestronnym, eleganckim i klasycznym wnętrzu znakomicie się sprawdzają. Aby było przytulniej kremowe fronty połączono z drewnianymi blatami. Białe akcenty, zielone dekoracje oraz słonecznie żółte akcesoria dodają beżowej kuchni lekkości i świeżości.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Klasyczne wnętrze pełne ciepłych kolorów

Projekt wnętrza: Marta Sikorska
Zdjęcia: Aneta Tryczyńska
Stylizacja: Anna Olga Chmielewska


Zobacz też, jak urządzić kuchnię w kolorze drewna. Inspiracje i praktyczne wskazówki znajdziesz w artykule: Drewniana kuchnia – nie goni za modą, a wciąż jest na topie!
 


3. Zielona kuchnia

Szejkerskie szafki, charakterystyczny duży okap, ceramiczny wiejski zlew i mnóstwo drewna, oto przepis na przytulną zieloną kuchnię. Spokój wprowadzają tu symetria, naturalne materiały i stonowane kolory (odcień naturalnego drewna, beże i szafki w odcieniu eukaliptusowej zieleni).

W kuchni stylu szerjkerskim szafki zwykle są proste, bez zbędnych ozdobników, mają fronty z ramką. Nawiązują do stylu amerykańskich osadników zwanych szejkerami. Kuchenka jest szersza od standardowej (co najmniej 90 cm), żeby zmieścił się pieczony tradycyjnie w Dniu Dziękczynienia duży indyk. Nad nią powinien znaleźć się pot filler, czyli specjalny składany kran, którym nalewa się wodę prosto do garnka.

Zobacz całą sesję pod linkiem: Przytulny dom w stylu modern farmhouse – z zieloną kuchnią i mnóstwem drewna

Projekt wnętrza: Anna Kukulska
Zdjęcie: Yassen Hristov
Stylizacja: Anna Salak


4. Kuchnia w kolorze butelkowej zieleni

Ta butelkowozielona kuchnia wygląda jak scena w teatrze. W roli głównej występują inspirowane projektami Josefa Franka szafki z okrągłymi orzechowymi zdobieniami oraz krzesła jego projektu (dla Svenskt Tenn).

Aby całość nie wyglądała za ciężko i nie zdominowała wnętrza, projektantka zdecydowała się wyłącznie na dolne szafki w kolorze butelkowej zieleni. Górne szafki są białe – daje to wrażenie lekkości i nie przytłacza przestrzeni. Dolne szafki w odcieniu ciemnej zieleni mają francuskie uchwyty z XVIII wieku, górne z orzechowymi wstawkami nawiązują do stylistyki lat 30.

Zobacz sesję tego klimatycznego wnętrza: Eleganckie wnętrza w starej kamienicy. Projekt Marty Chrapki zachwyca!

Projekt wnętrza: Marta Chrapka
Zdjęcie: Yassen Hristov
Stylizacja: Eliza Mrozińska


Zielona kuchnia to trend ostatnich sezonów. Zobacz, jak modne odcienie zieleni potrafią odmienić wystrój wnętrza!


5. Kolorowa kuchnia – aranżacja miętowej kuchni

Kolor miętowy w kuchni jest dobry na każdą porę roku. W upały daje upragniony chłód, a zimą – wprowadza wiosenny nastrój. Zawsze, nawet jesienią, miętowa kuchnia wygląda elegancko, jasno oraz świeżo. Mieni się w słońcu różnymi odcieniami zieleni i błękitów. W tej aranżacji kasyczny styl rozświetlają białe ściany, blaty i podłogi, błyszczące akcenty oraz subtelne dekoracje w stylu glamour.

Obejrzyj całą sesję tego eleganckiego mieszkania: Miętowy apartament – wnętrze, które łączy styl hamptons z glamour

Projekt wnętrza: Patrycja Orzepowska 
Zdjęcia: Aneta Tryczyńska 
Stylizacja: Katarzyna Sawicka


Biała kuchnia jest ponadczasowa i uniwersalna. Nigdy nie wyjdzie z mody. Meble kuchenne w bieli pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Sprawdź, jak urządzić białą kuchnię oraz jak dobrać do niej fronty i blaty!


6. Niebieska kuchnia

Kolor niebieski działa uspokajająco, relaksująco. Niebieska kuchnia będzie doskonałym wyborem do wnętrz urządzonych w stylu hamptons – to styl kojarzony z luksusowymi letnimi rezydencjami nowojorczyków, które są stworzone do odpoczywania.

W tej aranżacji, żeby nie było zbyt ciężko, niebieskie szafki zestawiono z białymi. Jednolite fronty kuchenne wprowadzają harmonię, rytm oraz spokój. Są dobrym tłem dla dekoracji ustawianych na blatach. Detale – te wszystkie profilowane ramy, lampy, porcelana – są przyjemne dla oka i ocieplają wnętrze.

Całą sesję mieszkania w stylu hamptons obejrzysz tutaj: Gdański Hamptons – apartament z błękitami i morskimi dekoracjami

Projekt wnętrza: Wioletta Jańczewska
Zdjęcia: Igor Dziedzicki
Stylizacja: Anna Salak 

 


7. Granatowa kuchnia 

Jaki odcień niebieskiego wybrać do kuchni? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu chcesz urządzić wnętrze i jakiego charakteru mu nadać. Każdy styl ma swój ulubiony odcień niebieskiego – elegancka klasyka lubi ciemniejsze, nowoczesność woli jaśniejsze tonacje.

Granatowa kuchnia jest elegancka i ponadczasowa, zwłaszcza w wydaniu klasycznym. W tym wnętrzu ciemnoniebieskie szafki ocieplają stonowane kolory – ciepłe beże z szarością oraz dyskretne dodatki w szlachetnym odcieniu starego złota. Ciemne, granatowe meble kuchenne zyskują na lekkości, dzięki temu, że zaaranżowano je w towarzystwie białych szafek wiszących. Całe wnętrze jest wysmakowane oraz bardzo przytulne.

Zobacz więcej zdjęć z sesji: Mieszkanie w stylu nowojorskim z przeszklonym salonem na dachu

Projekt wnętrza: Ida Mikołajska, Mikołajskastudio
Zdjęcie: Yassen Hristov
Stylizacja: Magdalena Chudkiewicz 


8. Jasnoszara kuchnia

Chociaż ostatnio w trendach wnętrzarskich dominują odważniejsze kolory, szarość wciąż nie traci na popularności. Jest uniwersalna i ponadczasowa – a to sprawia, że łatwo ją dopasować do różnorodnych stylizacji. To ponadczasowa baza, którą można z łatwością uzupełniać innymi kolorami.

Do tego wnętrza wybrano jasnoszare szafki kuchenne. Jasne tonacje optycznie powiększają, są cieplejsze i bardziej przyjazne w odbiorze niż ciemne. Popielaty odcień szarości jest świeży, rozświetla aranżację oraz dodaje jej lekkości. Szarą kuchnię ocieplają drewniany blat oraz pastelowe dodatki w świeżych tonacjach błękitów i zieleni. Przestrzeń jest przytulna, ale równocześnie szykowna.

Obejrzyj całą sesję tego pięknego domu: Zacumować pod domem – zobacz, jak urządzono warmińskie siedlisko nad jeziorem

Projekt wnętrza: Aleksandra Cwilewicz
Zdjęcie: Aneta Tryczyńska
Stylizacja: Eliza Mrozińska 


9. Ciemnoszara kuchnia

Szarości emanują spokojem, są przytulne i wytworne zarazem. W tym wnętrzu ciemnoszara zabudowa i wyspa kuchenna z zaokrąglonymi narożnikami stanowią ukłon w stronę modernistycznej stylistyki. Wystrój całego mieszkania miał bowiem pasować do kamienicy z lat 30. XX w. Duże powierzchnie ciemnoszarych szafek zrównoważono białymi blatami – zrobiło się optycznie lżej. Do szarej kuchni dopasowano białe dodatki oraz elementy ze szczotkowanego mosiądzu: armaturę, detale lamp i uchwyty.

Zobacz więcej zdjęć z sesji: Mariaż nowoczesności i vintage w mieszkaniu na warszawskim Mokotowie

Projekt wnętrza i stylizacja: Monika Gruszka-Ziółkowska
Zdjęcia: Tom Kurek



Blat kuchenny to nie tylko miejsce do przygotowywania posiłków. Dobrze dobrany jest elementem wykończeniowym szafek, ale często decyduje też o wyglądzie całego wnętrza. Przeczytaj, jak dobrać kolor blatu do mebli kuchennych


10. Czarna kuchnia

Czarna kuchnia może być elegancka i przytulna, może też wyglądać nowocześnie oraz ekstrawagancko. W tym domu inspiracją dla całej aranżacji był styl farmhouse, dlatego wszędzie są naturalne materiały, jak drewno i kamień oraz spokojne, przygaszone kolory ziemi.

Zgrabnie połączono elementy rustykalne z nowoczesnymi – ogromna dębowa wyspa zamyka kuchnię z drewnianym sufitem z jodłowych desek (jak w stylu farmhouse). Ciekawie z nim kontrastują czarne szafki. Kolory – czekoladowy brąz, matowa czerń i biel – wprowadzają tu spokój, a różne materiały: drewno i spiek przypominający marmur oraz złote akcenty – sprawiają, że jest elegancko.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Zielona przystań – dom w stylu farmhouse, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością

Projekt wnętrza: Małgorzata Kamińska
Zdjęcia: Igor Dziedzicki
Stylizacja: Karolina Mears


Jeśli podobają ci artykuły w naszym serwisie, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by pomóc w jego rozwoju:

  • zapisz się na newsletter – będziesz z nami na bieżąco,

  • polub profil Werandy na Facebooku – nie zapomnij o tym, by dać nam znać w komentarzach, o czym jeszcze chciałabyś/ chciałbyś przeczytać,

  • obserwuj Werandę na Instagramie – znajdziesz tam jeszcze więcej ciekawych inspiracji!

OPRACOWANIE: REDAKCJA, ZDJĘCIA: ARCHIWUM WYDAWNICTWA
Zdjęcie główne: De Pasquale Maffini, projekt wnętrza: Marta Chrapka, colombe.pl