

Jak urządzić małe mieszkanie, by było funkcjonalne i estetyczne?
Jak to urządzić?Mieszkasz w małym mieszkaniu? Nie lada wyzwaniem jest stworzenie w nim przytulnej, estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni do życia, pracy czy wypoczynku. Jest to jednak możliwe. Warto kierować się kilkoma prostymi zasadami. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad, dzięki którym urządzisz małe mieszkanie, tak by jeszcze lepiej Ci się w nim żyło!
Liczy się funkcjonalność
Przy ograniczonej przestrzeni użytkowej każdy detal ma znaczenie. Dotyczy to m.in. mebli. Te powinny być dobierane pod względem ich funkcjonalności. Im jest ona wyższa, tym lepiej. Właśnie dlatego w przypadku małych metrażów, w tym kawalerek, warto wybierać meble łączące w sobie funkcję wypoczynkową i funkcję spania, w tym rozkładane kanapy. Do tego powodzeniem cieszą się rozkładane stoły i składane krzesła, które na co dzień zajmują mniej miejsca i z ich pełnych możliwości korzysta się wtedy, gdy ktoś nas odwiedza. Pozwala to na realne zwiększenie przestronności pomieszczeń.
W przypadku małych mieszkań dobrym wyborem są meble na wymiar, ponieważ łatwiej je dostosować do wnętrza. W ramach oszczędności miejsca stosuje się też półki i meble wiszące, odzyskując wówczas cenne m2 podłogi.
W jaki sposób zwiększyć optycznie przestrzeń?
Przy mniejszych mieszkaniach warto poszukać sposobu na optyczne zwiększenie przestrzeni. Dobrym wyborem są lustra, które sprawiają, że pomieszczenie wydaje się jeszcze większe. Ponadto warto wybierać jasne barwy na ścianach i podłodze, co również optycznie powiększa przestrzeń i jednocześnie minimalizuje ryzyko uczucia przytłoczenia.
Co jeszcze działa w małych mieszkaniach? Na pewno łączenie dwóch funkcji w ramach jednego pomieszczenia, w tym połączenie salonu z aneksem kuchennym. Im mniej ścian, tym więcej miejsca do życia, a rolę umownej bariery mogą stanowić: wyspa, regał czy też stół.
Ogrzewanie podłogowe zamiast kaloryferów
Dobrym wyborem w małych mieszkaniach jest też ogrzewanie podłogowe. Decyzję o inwestycji w tego typu system podejmuje się jeszcze na etapie projektowania lub budowania nieruchomości, lub w trakcie jej gruntownej modernizacji.
Ukrycie instalacji grzewczej pod posadzką sprawia, że ze ścian znikają tradycyjne kaloryfery. W ten sposób oszczędza się cenne miejsce i jeszcze łatwiej o aranżację wnętrza, ponieważ meble mogą być dosuwane bezpośrednio do ścian. Wpływa to na funkcjonalność i estetykę pomieszczeń.
Postaw na minimalizm
Małe mieszkania charakteryzują się ograniczoną przestrzenią użytkową. Właśnie dlatego zakup każdego dodatku i mebla należy poprzedzić dokładną analizą. Warto postawić na minimalizm, ponieważ im więcej przedmiotów, tym trudniej o utrzymanie porządku i tym więcej miejsca do życia się traci. Właśnie dlatego należy unikać różnego rodzaju dodatków wolnostojących, nadmiaru dekoracji ściennych czy też ciężkich zasłon przy oknach. Wszystkie te elementy wpływają na poczucie zmniejszenia pomieszczenia i małe mieszkanie wydaje się jeszcze mniejsze.
Odpowiednie podejście do wyposażenia i urządzenia niewielkiej nieruchomości, w tym m.in. kawalerki, da jednak dobre rezultaty. Takie mieszkanie wciąż może być funkcjonalne, estetyczne i komfortowe do życia.
Masz ubezpieczenie mieszkania?
Choć nie jest to obowiązkowe, to jednak warto o tym pomyśleć. Ubezpieczenie mieszkania (https://www.link4.pl/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania) pozwoli na zwiększenie poczucie bezpieczeństwa właściciela nieruchomości oraz ograniczy koszty finansowe w przypadku różnego rodzaju kryzysowych sytuacji. Ofertę w tym obszarze przygotowało towarzystwo ubezpieczeniowe LINK4. Możesz zdecydować się na ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych albo wybrać ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka. Poza tym istnieje możliwość wykupienia dodatkowo np. ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem lub rabunku, a także ubezpieczenia od przepięcia.
Sprawdź ofertę na stronie www.link4.pl i skorzystaj z kalkulatora online. W celu zawarcia umowy możesz też zadzwonić pod numer 22 444 44 7944 lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.
Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie link4.pl
Materiał powstał przy współpracy z LINK4
Artykuł sponsorowany
Zdjęcia: unsplash.com