Ze złota i błota – piękna porcelana Coralli Maiuri
ArtyściNieregularne złote krawędzie i technika angoby (nakładane cienkie warstwy glinki na powierzchnię naczyń) to znaki rozpoznawcze zjawiskowo pięknej porcelany Coralli Maiuri.
Ze złota i błota – piękna porcelana Coralli Maiuri
Włoszka Coralla Maiuri lubi skrajne środki wyrazu. Powierzchnie opalizujące jak macica perłowa kontra efekt spękanej ziemi albo zastygłej lawy. Iście królewskie złocenia połączone z plamami, zaciekami, maziajami. I nie ma zgrzytu! Powstają raczej intrygujące dzieła sztuki ceramicznej: zjawiskowe talerze, unikatowe filiżanki oraz wazony, od których trudno oderwać wzrok.
Zdobienie porcelany
Nieregularne złote krawędzie i technika angoby (nakładane cienkie warstwy glinki na powierzchnię naczyń) to znaki rozpoznawcze projektów Coralli Maiuri. Włoska artystka wspomina, że w dzieciństwie jej ulubioną zabawą było babranie się w błocie, robienie z niego rzeźb i budowli.
Została malarką, zajęła się instalacjami artystycznymi, ale ostatnie lata poświęca przede wszystkim ceramice. Ciągle eksperymentuje, a sprzyja temu piękne otoczenie – okna pracowni wychodzą na Piazza Navona w Rzymie.
> Przeczytaj także: Tasja Ceramics: duński minimalizm z polską fantazją <
KONTAKT DO ARTYSTKI: corallamaiuri.com
TEKST: BEATA MAJCHROWSKA, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE