Mieszkanie na parterze z ogródkiem czy mieszkanie z tarasem?

Ogrody

Dom z ogrodem to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Na rynku są jednak ciekawe alternatywy, takie jak mieszkania na parterze z ogródkiem, a nawet mieszkania z tarasem, który można sobie zaadaptować wedle własnych potrzeb. Obydwa rozwiązania są bardzo ciekawe, więc warto rozważyć te opcje, jako alternatywę dla kupowania dużego domu wolnostojącego.

reklama

1. Ogródek w mieście – czy to możliwe?
2. Czy da się ciekawie zaadaptować taras?
3. Taras jako ogród
4. Ogródek czy taras – co wybrać?

Na rynku pierwotnym i wtórnym jest dostępnych wiele nieruchomości, które oferują ciekawe rozwiązania pod względem dodatkowych atrakcji w formie przynależącego do mieszkania ogródka lub też dużego tarasu. Warto więc dobrze szukać ofert deweloperów, gdyż w każdym mieście jest wiele takich mieszkań.

Ogródek w mieście – czy to możliwe?

Wielu deweloperów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, optymalizuje wykorzystanie powierzchni swoich działek i planuje ogródki, które są integralną częścią należącą do właściciela mieszkania na parterze. Dzięki temu w wielu budynkach wielorodzinnych, które mają po kilka kondygnacji, nawet po kilka mieszkań usytuowanych na parterze ma przynależący ogródek. To rozwiązanie jest praktykowane zazwyczaj w nowych inwestycjach deweloperów. Taki ogródek może mieć od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych, co oznacza, że jest tam sporo miejsca i można go zaaranżować na wiele różnych sposobów.

Czy da się ciekawie zaadaptować taras?

Alternatywą dla klasycznego ogródka w budynkach miejskich, jest taras. W nowych inwestycjach przykłada się dużo uwagi, aby tarasy były stosunkowo duże i można je było ciekawie zaaranżować. W praktyce możliwości jest bardzo wiele, gdyż na takim tarasie można zmieścić stolik kawowy, krzesła i fotele, a także inne podstawowe wyposażenie. Umiejętnie do tego podchodząc, można zyskać ciekawą przestrzeń rekreacyjną. Ponadto w wielu budynkach, tarasy są stosunkowo duże, a czasem nawet mają wielkość regularnego pomieszczenia, co daje ogromne możliwości.

Taras jako ogród

Bardzo popularną praktyką jest aranżowanie tarasów na styl ogrodowy. Na takim tarasie można położyć sztuczną trawę, a jeśli budynek na to pozwala, nawet wyhodować prawdziwą. Jest to możliwe, jeśli architektura budynku na to pozwala. Jest już dostępny specjalistyczny osprzęt, który pozwala stworzyć instalację pozwalającą na wygodne hodowanie trawy na tarasie. Ponadto zazwyczaj na tarasie stawia się doniczki z klasycznymi krzewami, takimi jak tuje. Istnieje również możliwość stworzenia poziomych ścian zarośniętych trawą, które stają się coraz bardziej powszechne w przestrzeniach miejskich i pozwalają na wprowadzenie nieco więcej zieleni do miast. Dzięki temu można stworzyć iluzję, że znajduje się w prawdziwym ogrodzie, który ponadto będzie idealnie zaplanowany i zadbany.

Ogródek czy taras – co wybrać?

Trudno radzić, na co lepiej się zdecydować, gdyż jest to kwestia indywidualnych potrzeb i preferencji. W dużej mierze zależy to od dostępności oferty poszczególnych rodzajów mieszkań. Na  https://obido.pl/app/rynek-pierwotny-krakow/ znajduje się wiele ofert mieszkań z przestronnymi tarasami, jak i mieszkań z ogródkiem. Na pewno mieszkania na parterze z ogródkiem zazwyczaj będą charakteryzowały się nieco większą przestrzenią, więc jeśli komuś właśnie na tym zależy, jest to lepsza opcja. Jeśli zaś ktoś jest w stanie zaakceptować mniejszą przestrzeń, to mieszkanie z tarasem może być lepszym wyborem, zwłaszcza że zazwyczaj będzie łatwiej dostępne.

Materiał Partnera 

Zdjęcie: shutterstock