Piaskowe beże i naturalne materiały – to jasne 65-metrowe mieszkanie urządzono przytulnie i nowocześnie
Stylowe i przytulneKluczowe dla tego 65-metrowego mieszkania były jasne kolory, naturalne materiały i faktury: tynk gliniany w sypialni, tapety o tkaninowej fakturze, frezy, ryflowane szkło w prysznicu. Wszystkie elementy, umiejętnie zgrane przez projektantki z Grupy NONO, stworzyły harmonijną całość.
Ten przestronny apartament znajduje się w jednej z dzielnic Krakowa. Od samego początku właściciele mieli dokładnie sprecyzowaną wizję. Zależało im, by stworzyć swój azyl w miejskiej dżungli – pełen jasnych kolorów, ciekawych faktur i naturalnych materiałów. Ich marzenia o przytulnym i nowoczesnym wnętrzu pomogli spełnić architektki z pracowni Grupa NONO.
Jasne 65-metrowe mieszkanie z klasycznymi akcentami i dużą ilością drewna
Na 65 metrach kwadratowych znajdują się strefa wejściowa, część dzienna, czyli salon z aneksem kuchennym, biuro, sypialnia oraz łazienka.
– To nasz najjaśniejszy projekt wnętrza w całym portfolio. Zamiłowanie klientów do bieli, złamanych jej odcieni czy beżu, było dla nas sporym wyzwaniem. Stawiamy na wnętrza wyraziste, charakterne, wyróżniające się, w czym najczęściej towarzyszy nam praca z mocniejszym kolorem. Jednak nie mniej ważna jest osobowość klienta, którą chcemy wyeksponować zastosowanymi rozwiązaniami, dlatego z ciekawością podeszliśmy do tej propozycji kolorystycznej. Docelowo jasną bazę zestawiliśmy z dużą ilością drewna, a na bardziej znaczący kolor pozwoliliśmy sobie w łazience, sięgając po przybrudzoną wersję fioletu – mówi Karolina Szyszka, architektka i założycielka GRUPY NONO.
W urządzonym w jasnych kolorach apartamencie architektki połączyły klasyczne inspiracje z minimalizmem. Z typową dla nich subtelnością wplotły do wnętrza detale nadające charakter całej przestrzeni.
– Kluczowe dla charakteru tego apartamentu są faktury: tynk gliniany w sypialni, tapety o tkaninowej fakturze, frezy, ryflowane szkło w prysznicu. Prośbę klienta o klasyczne akcenty starałyśmy się rzetelnie zrealizować, dodając im jednak nieco świeżego spojrzenia. Subtelne sztukaterie czy gięte meble drewniane dodają klasycznego waloru wnętrzom. Kluczem do ostatecznego charakteru wnętrza – upragnionej nuty klasyki, bez tworzenia pałacowego klimatu – jest odpowiednia proporcja i umiar – dodaje Karolina Szyszka.
Otwarty salon, który sprzyja relaksowi i praktycznie wyposażona kuchnia
Wygodna narożna sofa zachęca do rozgoszczenia się w salonie. Tkanina o grubym splocie nawiązuje do tej zasłonowej. Razem tworzą elegancką przestrzeń do relaksu. Umowną granicę między częścią kuchenną a pokojem dziennym wyznacza drewniany stół, któremu asystują tapicerowane krzesła.
Stojąca po sąsiedzku wyspa kuchenna została wykończona tym samym materiałem co ściana między szafkami kuchennymi. Ozdobnym akcentem są półokrągłe lamele na froncie, które ocieplają kamienny blat.
Zabudowa kuchenna w dwóch kolorach sprawiła, że kuchnia stała się lekka oraz elegancka, bardziej „salonowa”. Ciekawym rozwiązaniem jest szklany ryflowany front jednej z szafek, za którym wyeksponowano kolekcję porcelany oraz szkła.
Kuchnia jest nie tylko estetyczna, ale i praktyczna. Duża powierzchnia blatu roboczego pozwala na swobodne przygotowywanie posiłków. Odpowiednia ilość gniazdek elektrycznych marki Kontakt-Simon, Simon 54, ułatwia prace z wykorzystaniem mikserów, blenderów i innych kuchennych urządzeń.
Sypialnia z modnym łukiem nad łóżkiem
Charakterystycznym elementem sypialni jest łagodny łuk u wezgłowia łóżka. Ściana została podkreślona tynkiem glinianym, który przełamuje elegancję i współgra z drewnianym panelem. Przechodzi łagodnie w dwa nocne stoliki, nawiązując tym samym do drewnianej ściany TV w salonie.
Ciepłe barwy zachęcają do odpoczynku, a mięsiste zasłony tworzą przytulny nastrój. Zamontowane przy stolikach kontakty i włączniki Simon 54 Premium są nie tylko niezwykle estetyczne i stanowią dodatkową ozdobę wnętrza, ale też praktyczne. Można do nich podłączyć ładowarkę do telefonu, którą zostawia się przy łóżku.
Elegancka łazienka z fioletowym akcentem
W łazience architektki położyły nacisk nie tylko na fakturę, ale także na kolor. Wybrały szafkę pod umywalkę w odcieniu przybrudzonego fioletu. Pięknie na jej tle wyglądają pudrowe płytki o lekko wklęsłej powierzchni. W łazience zastosowano gniazdka i włączniki z serii Simon 82, które idealnie wpisują się w wystrój wnętrza.
Uwagę przykuwa niecodzienna kabina prysznicowa. Wykonana według indywidualnego projektu z ryflowanego szkła stała się ozdobą łazienki, puszczając oko do siostrzanej szafki kuchennej. Uchwyty od kabiny w postaci relingów pełnią dodatkowo funkcję wieszaków na ręczniki. Zgrabne połączenie trzech różnych faktur i wzorów płytek oraz drewna sprawiło, że powstał tutaj przytulny salonik kąpielowy.
Więcej zdjęć 65-metrowego apartamentu zobaczysz w galerii
Projekt wnętrza: GRUPA NONO, grupanono.pl, Instagram: @grupanono
Zdjęcia: ONI Studio
PODANE LINKI TO WSPÓŁPRACA REKLAMOWA